Kompresory s bočními kanály podporují čištění a balení hlávkového salátu

 

Dnes popsaný Salattauchbecken vyrábí společnost B. Miller Maschinenbau GmbH od společnosti Aspach. SKVTechnik dodává kompresory postranního kanálu pro vyfukování stlačeného vzduchu do bublinkové lázně, srdce Salattauchbeck.

Kompresory s bočním kanálem trvale vyfukují stlačený vzduch do vody v ponořovací nádrži praček na přípravu salátů a přivedou tak prací vodu do varu. Zelenina, která probublává bublinou vody v bazénu, je z půdy očištěna a znečištěna a připravená k prodeji. Pro čištění v salátu Salattauchbecken je vhodný hlavně salát, polní salát, salátové okurky, špenát nebo petržel. Pokud zákazníci kupují tyto výrobky v budoucnu, je možné, že byly od společnosti Aspach vyčištěny a zabaleny společností B. Miller Maschinenbau. Kompresory s bočním kanálem SKVTechnik tlačily vzduch do ponorné nádrže.

Výrobní proces je následující:
Rostliny se promyjí přímo v krabici se zeleninou. Tato skutečnost činí proces praní účinný, protože ovoce je zabaleno přímo do přepravní skříně na sklízecím stroji a lze uložit další balení. Pro provoz pracího stroje na saláty je nutná pouze pracovní síla, která předpokládá, že krmiva s neupraveným salátem na přední straně a odstraněné umyté zeleniny na zádech.
Zaměstnanec položí na přepravní pás zeleninové přepravky a pohybují se pod vodou pod vodu do bubnující lázně s přívodem vzduchu. Cirkulace vody ve vířivé lázni probíhá mezi půdou rostlin. Když přepravní skříně přešly přes vířivku se zeleninou, rostliny jsou následně opláchnuty čerstvou vodou.

V závislosti na stupni kontaminace zeleniny a v závislosti na typu rostlin lze variabilní nastavení rychlosti dopravního pásu. Uživatel proto může reagovat na různé stupně znečištění a rostlinných druhů a odpovídajícím způsobem přizpůsobit stroj. Kompresor s bočním kanálem se vždy plní do ponorné nádrže při plném tlaku tak, aby víření vody bylo co nejpevnější a bylo provedeno rychlé a účinné čištění rostlin za jednotku času. S ilustrovaným strojem je možné umýt až 400 přepravních boxů na zeleninu za hodinu.

Jak funguje Salattauchbecken?
Celá zpracovatelská část stroje je vybavena dopravním pásem. Dopravní pás převezme krabice na šalát a dopravuje je do ponorné umyvadlo, čímž přinesou bedny pod vodu do dřezu. Vzhledem k délce nádrže a přepravní rychlosti dopravního pásu je životnost zelených beden pod vodou delší nebo kratší. Dopravní rychlost dopravního pásu může být ovlivněna obsluhou. Provozovatel tak může reagovat na různé stupně znečištění a různé druhy rostlin. V ponorné nádrži je nyní rozhodující prací proces. Kompresor postranního kanálu tlačí vzduch přes potrubní systém a různé odtokové body do vody ponorné nádrže. Vzestupné vzduchové bubliny nastavují vodu do pohybu, podobně jako při varu. Bublinová voda se vylučuje z únikové půdy nebo jiné kontaminace. Tento proces pokračuje tak dlouho, dokud je salátový box v ponorné nádrži. Na konci ponořovací nádrže přenáší dopravník pásky na saláty zpět na vodní hladinu. Zde se salát opět stříká čerstvou vodou. Zaměstnanec odstraní vyčištěný salát transportními krabicemi z dopravního pásu.

SKVTechnik doporučuje vhodný postranní kanálový kompresor:
Pro výrobu stlačeného vzduchu pro výše popsanou pračku na šaláty pomocí ventilátoru s bočním kanálem dnes společnost SKVTechnik navrhuje zařízení S3-1-219-2,2kW-3. Tento model je vybaven třífázovým třífázovým motorem. K dispozici jsou také modely s jednofázovým motorem. Celkově se očekává přibližně 175 m³ vzduchu za hodinu v hloubce cca 0,50 m v potápěčské pánvi Salattauchmaschine. Toto množství vzduchu udržuje vodu v dobrém stavu a vytváří dobré opláchnutí salátů, které se mají umýt.
S3 je italský motor a dosahuje výkonu 219 m³ / h s otevřeným škrtícím kohoutem a maximálním tlakem 250 mbar. Stroj má v Německu dodací lhůtu jednoho týdne. To se týká objednávek v prodejně SKVTechik Onlineshop. SKVTechnik nabízí všechny kategorie kompresorů bočních stran. Od malého motoru o výkonu 0,2 kW až po motor s výkonem 36 kW je k dispozici každý požadovaný typ motoru. Zákazníci jsou nyní přesvědčeni o výhodách on-line nakupování ve společnosti SKVTechnik.

 

Salatwaschmaschine