Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Okapy dźwiękoszczelne w praktycznym zastosowaniu

SKVTechnik informuje o doświadczeniach użytkowników podczas używania dźwiękoszczelnych okapów do dmuchaw bocznokanałowych. SKVTechnik jest dystrybutorem online dla dmuchaw bocznokanałowych od roku 2012. Od roku 2016, krupier ma również obudów akustycznych na temat oferty uzupełniają kompresorów bocznokanałowych oferowanych przez ważny składnik portfela produktów.

Dmuchawy bocznokanałowe mają z natury zintegrowane tłumiki w istniejących kanałach dolotowych i wydechowych. Służą one zmniejszeniu emisji hałasu przez dmuchawy bocznokanałowe do poziomu, który można znieść w pobliżu miejsc pracy w pomieszczeniach przemysłowych i komercyjnych. Objętość dmuchaw bocznokanałowych w SKVTechnik jest inna. Małe maszyny o mocy 0,2 kW to 50 dB (A). Większe dmuchawy bocznokanałowe w klasie 25 kW wynoszą około 80 dB (A). Może to być uciążliwe, szczególnie w pobliżu przestrzeni robotniczej lub biurowej. SKVTechnik oferuje dwa rodzaje redukcji hałasu. Są to z jednej strony dodatkowe tłumiki do dmuchaw bocznokanałowych, az drugiej strony dźwiękoszczelne okapy.

Najpierw kilka słów o dodatkowych tłumikach.
Dodatkowe tłumik sprężarek kanały są zamontowane bezpośrednio na urządzeniu z kanałem wlotowym i kanałem wylotowym sprężarki kanału bocznego. W zależności od tego, czy dotyczy to użycia sprężarki z kanałem bocznym do aplikacji drukowania, lub aplikacji ssania, tłumik pomocniczy jest zamontowany w stosowaniu ciśnienia do otworu wlotowego i ssania do tłumika pomocniczy jest zamontowany na kanale wyrzutowym. Dodatkowe tłumiki redukują dźwięk dmuchawy bocznego kanału o około 5-7 procent. Wyglądają jak rury i są zintegrowane z systemem rur lub przewodów w pobliżu sprężarki bocznego kanału, jeśli to możliwe.

Teraz następuje opis dźwiękochłonnych okapów.
Dźwiękochłonne okapy do dmuchaw bocznokanałowych zmniejszają emitowany dźwięk o około 7 do 12 procent. To pokazuje jakość dźwiękoszczelnych okapów. Cena kapturów dźwiękoszczelnych dla dmuchaw bocznokanałowych zależy w dużym stopniu od jakości okapów.

Okapy akustyczne muszą zawsze pasować do klasy dmuchawy bocznokanałowej. Ważne jest, aby ciepło procesowe wytwarzane przez sprężarkę bocznokanałową zostało rozproszone w wystarczającym stopniu. Więc to jest ważne nie tylko dla klientów, że dostępna dmuchawa kanał boczny pasuje do okapu, ale również, że ciepło wytwarzane przez sprężarkę bocznokanałowych jest usuwany z kapturem. SKVTechnik dostarcza kombinacji dmuchaw kanał boczny obudowy i akustycznych, które są idealnie dopasowane i mogą być wprowadzane do roślin przy możliwie najmniejszych wymiarach. Niestety, czas oczekiwania na dźwiękoszczelne okapy z 3 do 4 tygodni jest znaczny. Okapy dźwiękochłonne nie są w magazynie, ale są produkowane na zamówienie. Ma to jednak tę zaletę, że dźwiękoszczelne okapy są zawsze dostosowane do najnowszej wersji dmuchaw bocznokanałowych.

Ze względu na różne wersje dmuchaw bocznokanałowych SKVTechnik, dostępne są również różne typy osłon dźwiękoszczelnych. Na przykład konstrukcja rur dolotowych lub wydechowych dmuchaw bocznokanałowych różni się niekiedy znacznie. Dotyczy to położenia lub kierunku rur. Ponadto dźwiękoszczelne okapy uwzględniają różne wartości emisji ciepła przez dmuchawy bocznokanałowe. Istnieją dźwiękoszczelne okapy, które mają oddzielne wentylatory do rozpraszania ciepła, a tym samym zapewniają wentylację wewnątrz dźwiękoszczelnego okapu. Obudowy akustyczne są naturalnie chronione przed ogniem i są zwykle zaopatrzone w metalową zewnętrzną skórą, co sprawia, że ​​są odporne na wpływy atmosferyczne w pewnych granicach. Okapy dźwiękoszczelne nie nadają się na ogół do użytku na zewnątrz. Klienci pytają konsultantów produktu firmy SKVTechnik o takie aplikacje.

Izolacja akustyczna dla dmuchaw bocznokanałowych ma wewnętrzne elementy mocujące dla maszyn. Te szyny są zamontowane na bocznej dmuchawie kanału od innych producentów mogą być montowane. Zasadniczo, SKVTechnik zawsze zaleca, aby zawsze zamawiać obudowę dźwięku w połączeniu z dmuchawą bocznokanałową. Odstępując od tego, klienci mogą jednak kupić dźwiękoszczelne okapy oprócz istniejących sprężarek bocznokanałowych. Dokładne wymiary dostępnej przestrzeni można znaleźć w opisach produktów dźwiękoszczelnych okapów SKVTechnik. Doświadczenie pokazuje jednak, że zawsze konieczne są małe korekty starych dmuchaw bocznokanałowych.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.