Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Reverzné ventily / reverzné ventily – reverzácia prúdu počas prevádzky

prístup:

Kompresory s bočným kanálom sa často používajú v systémoch, kde sa požaduje striedavý sací tlak a pretlak. Presne tieto dve média môžu byť poskytnuté kompresorom bočného kanála. Pretože kompresory s bočnými kanálmi môžu byť vždy aktívne v jednom pracovnom smere, tj pri nasávaní alebo vyfukovaní, v bežne konštruovanom systéme existujú dve možné konštrukčné možnosti.

Po prvé, používateľ by mohol používať v systéme dva kompresory s bočnými kanálmi. Kompresor s odsávaním a vyfukovaním bočného kanála. Je to drahé. Druhá možnosť spočíva v prepnutí pracovného smeru kompresora bočného kanála, a teda v zmene smeru od smeru nasávania k smeru fúkania. To môže byť dosiahnuté užívateľom s takzvanými reverznými ventilmi.

prevádzka:

Rekuperačné ventily sa používajú pre kompresory bočných kanálov na zvrátenie smeru toku. Smer prúdenia je teda možné prepínať z tlakového režimu na sací alebo naopak. Špeciálny reverzný ventil na obrázku v dodatku môže navyše zmeniť vedenie do alebo z prúdu vzduchu.

Zmena je riadená buď elektrickým pohonom 24 V alebo 220 V, alebo pneumatickým pohonom.

Obvod aktuálneho reverzného ventilu spolu s kompresorom bočného kanála je nasledovný:

Kompresor s bočným kanálom je pripojený k spätnému ventilu prostredníctvom jeho strany nasávania a vyfukovania. Spätný ventil je spojený s jednou alebo dvoma pracovnými čiarami.

Ak je spätný ventil pripojený iba k pracovnej linke, ventil môže ovládať elektricky alebo pneumaticky, či je stlačený vzduch alebo vákuum, ktoré sa použijú v pracovnej linke.

Ak je reverzný ventil pripojený k dvom pracovným linkám, môže sa na pracovnú líniu na druhej strane vždy použiť sací tlak alebo pretlak.

Zákazníci si môžu vybrať z piatich rôznych variantov. Prírubové prípojky Prípojky GAS, NPT alebo hadice sú možné.

Pohonný systém reverzného ventilu je určený na nepretržitú prevádzku. Široké prierezy a tvar priechodu umožňujú dopravu vzduchu prakticky bez straty tlaku pri rýchlostiach vzduchu do 50 m / s. Zobrazená verzia ventilu je úplne vyrobená z hliníkovej zliatiny.

SKVTechnik ponúka všetky varianty opísaných reverzných ventilov. Zákazníci by mali kontaktovať SKVTechik na krátky čas, aby sa zabránilo chybným objednávkam.

Momentálne máme v Nemecku dodacie lehoty 3 týždne. Toto sa týka objednávok v obchode SKVTechik Onlineshop.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.