Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Stoły zaciskowe są obsługiwane przez sprężarki boczne kanału

W przypadku przemysłowych procesów produkcyjnych urządzenia do zaciskania są często wymagane do zaciskania przedmiotów obrabianych. Elementy powinny być trzymane w pewnym położeniu i tam przetworzone.

Proces zaciskania i napinania powinien odbywać się szybko i łatwo. Zatrzymanie musi być bezpieczne, dzięki czemu kawałek nie może być przemieszczany raz. Ważne jest również w przypadku obróbki automatycznej, że elementy zawsze znajdują się w takim samym położeniu, że narzędzia są odpowiednio dopasowane do właściwego dopasowania przedmiotu obrabianego.

W ramach szkicu zasadniczego przedmiot obrabiany jest przymocowany przez płytę ssącą do operacji obróbki. W tym celu na płytce znajdują się małe otwory. Dzięki tej operacji ssania przedmiot obrabiany jest zasysany na płytę w taki sposób, że można go obrabiać bez poślizgnięcia. Potrzebna próżnia wytwarzana jest przez sprężarkę boczną kanału połączoną z płytą ssącą. Karmienie przedmiotu obrabianego może odbywać się za pomocą wentylatora bocznego. W tym celu przedmiot obrabiany może być przymocowany do urządzenia naprężającego za pomocą próżni w urządzeniu ssącym w celu przeprowadzenia procesu transportowego. Gdy obrabiany przedmiot znajduje się w prawidłowej pozycji w stelażu zaciskowym, następuje odcięcie próżni, a obrabiany przedmiot jest utrzymywany przez próżnię na płycie ssącej.

Zasada działania / przepływ:

Sprężarka boczna kanału jest podłączona do płyty ssącej za pośrednictwem systemu rur. Kiedy pompa próżniowa wytwarza próżnię, przedmiot obrabiany jest ciągnięty na stół i mocowany na siłę, zależnie od ciśnienia. W celu włączenia i wyłączenia przepływu powietrza sprężarka nie musi być ponownie włączana lub wyłączana, ale przepływ powietrza może być przełączony za pomocą magnetycznego lub pneumatycznego zaworu zwrotnego. Odsysanie powietrza można teraz przełączyć z płyty podajnika umieszczonej na górze w szkicu priciple. Operacja przetwarzania może rozpocząć się. Po zakończeniu procesu obróbki można zasysać powietrze ssące z płyty ssącej do przewodu zasilającego, a obrabiany przedmiot można usunąć

 

Fixiertische zur effektiven Sicherung der Werkstücke
Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.