Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Zawory odwracające / zawory cofania – aktualne odwrócenie podczas pracy

podejście:

Sprężarki boczne są często stosowane w systemach, w których wymagane jest naprzemienne ciśnienie ssania i ciśnienie wirnika. Te dwa środki mogą być zapewnione przez sprężarkę bocznych kanałów. Ponieważ jednak sprężarki boczne mogą zawsze działać w jednym kierunku roboczym, tj. Zasysanie lub dmuchanie w normalnie skonstruowanym systemie, istnieją dwa możliwe konstruktywne możliwości.

Po pierwsze, użytkownik może używać dwóch sprężarek bocznych w systemie. Sprężarka ssąca i dmuchawa boczna. To kosztowne. Drugą możliwością jest przełączenie kierunku pracy sprężarki bocznej, a tym samym zmiana jej od ssania do kierunku wydmuchu. Można to osiągnąć przez użytkownika z tak zwanymi zaworami nawrotnymi.

operacja:

Zawory zwrotne przepływu są stosowane do sprężarek bocznych kanałów w celu odwrócenia kierunku przepływu. Kierunek przepływu może więc zostać przełączony z trybu ciśnienia na działanie ssania lub odwrotnie. Specjalny zawór zwrotny na rysunku w dodatku może dodatkowo zmieniać linię wlotową lub wychodzącą z przepływu powietrza.

Zmiana jest kontrolowana przez siłownik elektryczny 24V lub 220V lub siłownik pneumatyczny.

Obwód bieżącego zaworu zwrotnego wraz ze sprężarką bocznych kanałów jest następujący:

Sprężarka boczna kanału jest podłączona do zaworu zwrotnego przez jego ssanie i dmuchanie. Ze swej strony zawór odwracający jest podłączony do jednej lub dwóch linii roboczych.

Jeśli zawór zwrotny jest podłączony tylko do przewodu roboczego, zawór może sterować elektrycznie lub pneumatycznie, czy sprężone powietrze lub powietrze ssące ma być zastosowane w linii roboczej.

Jeśli zawór zwrotny jest podłączony do dwóch przewodów roboczych, ciśnienie ssania lub ciśnienie może być zawsze stosowane do przewodów roboczych na przemiennej stronie.

Klienci mogą wybierać spośród pięciu różnych wariantów. Złącza kołnierzowe GAS, NPT lub łączniki wężowe.

Układ napędowy zaworu zwrotnego jest przeznaczony do ciągłej pracy. Szerokie przekroje poprzeczne i kształt przejścia umożliwiają przenoszenie powietrza praktycznie bez strat ciśnienia przy prędkościach powietrza do 50 m / s. Zilustrowana wersja zaworu jest całkowicie wykonana ze stopu aluminium.

Firma SKVTechnik oferuje wszystkie warianty opisanych zaworów odwrotnych. Klienci powinni skontaktować się SKVTechik na krótki czas w celu uniknięcia błędnych zamówień.

Obecnie mamy czas dostawy 3 tygodni w Niemczech. Odnosi się to do zamówień w SKVTechik Onlineshop.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.