Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Zpětné ventily / reverzační ventily – reverzace proudu během provozu

přístup:

Kompresory s bočním kanálem se často používají v systémech, kde je vyžadován střídavý sací tlak a tlakový tlak. Přesně tyto dvě média mohou být poskytnuty postranním kanálovým kompresorem. Vzhledem k tomu, že kompresory postranních kanálů mohou být vždy aktivní v jednom pracovním směru, tj. Sání nebo vyfukování, v normálně konstruovaném systému existují dvě možné konstrukční možnosti.

Nejprve by uživatel mohl v systému používat dva kompresory s bočními kanály. Sací a vyfukovací boční kanálový kompresor. To je drahé. Druhou možností je přepnutí pracovního směru kompresoru bočního kanálu, a tím jeho změna ze směru sání do směru foukání. Toho lze dosáhnout u uživatele s takzvanými zpětnými ventily.

provoz:

Zpětné ventily průtoku se používají pro kompresory s bočními kanály pro zpětný směr směru proudění. Směr proudění lze tedy přepnout z tlakového provozu na sací nebo naopak. Speciální reverzní ventil na obrázku v dodatku může dodatečně měnit vedení do nebo z proudu vzduchu.

Změna je buď řízena elektrickým pohonem 24V nebo 220V nebo pneumatickým pohonem.

Obvod zpětného ventilu proudu spolu s kompresorem bočního kanálu je následující:

Kompresor s bočním kanálem je připojen k zpětnému ventilu jeho sací a foukací stranou. Reverzní ventil je spojen s jednou nebo dvěma pracovními liniemi.

Pokud je zpětný ventil připojen pouze k pracovní linii, může ventil ovládat elektricky nebo pneumaticky, zda se má v pracovním potrubí použít stlačený vzduch nebo nasávací vzduch.

Je-li zpětný ventil připojen ke dvěma pracovním čarám, může být na pracovních linkách vždy použito sací tlak nebo tlakový tlak.

Zákazníci si mohou vybrat z pěti různých variant. Přírubové přípojky Přípojky GAS, NPT nebo hadice jsou možné.

Pohonný systém zpětného ventilu je určen pro nepřetržitý provoz. Široké průřezy a tvar průchodu umožňují dopravu vzduchu prakticky bez ztráty tlaku při rychlostech vzduchu až do 50 m / s. Zobrazená verze ventilu je zcela vyrobena z hliníkové slitiny.

SKVTechnik nabízí všechny varianty popsaných reverzních ventilů. Zákazníci by měli kontaktovat SKVTechik na krátkou dobu, aby se zabránilo chybným objednávkám.

Momentálně máme v Německu dodací lhůty 3 týdny. To se týká objednávek v prodejně SKVTechik Onlineshop.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.