Veröffentlicht am Schreib einen Kommentar

Zvukotěsné kapoty v praktickém použití

Společnost SKVTechnik informuje o zkušenostech uživatelů při použití zvukotěsných odsavačů pro dmychadla s bočními kanály. SKVTechnik je on-line prodejce pro dmychadla s bočním kanálem od roku 2012. Od roku 2016, má krupiér také akustických krytů, které nabízí k doplnění dmychadla s postranním kanálem, které nabízí důležitou složkou v produktech.

Dmychadla s bočními kanály mají integrovanou tlumič hluku ve stávajících sacích a výfukových kanálech. Ty slouží ke snížení emisí hluku dmychadel postranních kanálů na úroveň, která je snesitelná pro použití v blízkosti pracovišť v průmyslových a komerčních prostorách. Objem ventilátorů bočních kanálů SKVTechnik je odlišný. Malé stroje o výkonu 0,2 kW jsou 50 dB (A). Větší dmychadla s bočním kanálem ve třídě 25kW jsou asi 80 dB (A). To se může stát obtěžováním, zejména v blízkosti pracovních nebo kancelářských prostor. SKVTechnik nabízí dva typy redukce šumu. Jsou to na jedné straně další tlumič hluku pro dmychadla s bočními kanály a na druhé straně zvukotěsné digestoře.

Nejprve pár slov o dalších tlumičů.
Další tlumič hluku pro dmychadla s bočním kanálem jsou namontovány přímo na stroji na sacím potrubí nebo na dmychadle ventilátoru bočního kanálu. V závislosti na tom, zda se jedná o použití kompresoru s bočním kanálem pro aplikace tisku, nebo aplikaci odsávání, pomocný tlumič je namontován v aplikaci tlaku na sací kanál a sací k pomocné tlumič je namontován na vyhazování kanálu. Další tlumiče snižují zvuk ventilátoru bočního kanálu o přibližně 5-7 procent. Vypadají ve tvaru trubky a jsou integrovány do potrubí nebo potrubí v blízkosti kompresoru bočního kanálu, pokud je to možné.

Nyní následuje popis zvukotěsných digestoří.
Zvukotěsné digestoře pro dmychadla s bočními kanály snižují vyzařovaný zvuk o zhruba 7 až 12 procent. To ukazuje kvalitu zvukotěsných digestoří. Cena za zvukotěsné digestoře pro dmychadla na bočních kanálech silně závisí na kvalitě digestoří.

Akustické digestoře musí vždy odpovídat třídě ventilátoru bočního kanálu. Je důležité, aby procesní teplo generované kompresorem bočního kanálu bylo dostatečně rozptýleno. Proto je pro zákazníky důležité nejen to, aby se kapalina dostala do kapoty, ale také to, že teplo generované dmychadlem z bočního kanálu je také odstraněno z digestoře. SKVTechnik poskytuje kombinace dmychadla s bočním kanálem a akustických krytů, které jsou dokonale sladěny a mohou být vloženy do rostlin s co nejmenšími rozměry. Bohužel čekací doba pro zvukotěsné digestoře s 3 až 4 týdny je značná. Zvukotěsné digestoře nejsou na skladě, ale jsou vyráběny na vyžádání. To má však pro zákazníky výhodu, že zvukotěsné digestoře jsou vždy přizpůsobeny nejnovější verzi dmychadel postranních kanálů.

Díky různým variantám dmychadel pro boční kanály společnosti SKVTechnik jsou k dispozici také různé typy zvukotěsných digestoří. Například konstrukce sacího nebo výfukového potrubí dmychadel postranních kanálů se někdy značně liší. To se týká polohy nebo směru potrubí. Kromě toho zvukotěsné kryty berou v úvahu různé hodnoty emisí tepla dmychadel postranních kanálů. K dispozici jsou zvukotěsné digestoře, které mají oddělený ventilátor pro odvod tepla a poskytují tak ventilaci uvnitř zvukotěsné digestoře. Zvukotěsné digestoře jsou samozřejmě chráněny proti požáru a jsou obvykle opatřeny kovovou vnější vrstvou, což je v určitých mezích odolné proti povětrnostním vlivům. Zvukotěsné digestoře nejsou obecně vhodné pro venkovní použití. Zákazníci se na tyto aplikace obracejí na konzultanty společnosti SKVTechnik.

Zvuková izolace pro dmychadla s bočním kanálem má vnitřní spojovací prvky pro stroje. Tyto kolejnice jsou namontovány na ventilátoru postranního kanálu od ostatních výrobců. V zásadě doporučuje společnost SKVTechnik, aby vždy zajistila zvukovou skříň ve spojení s ventilátorem pro boční kanály. Odchyluje se od toho, že zákazníci mohou kromě stávajících kompresorů bočních kanálů také koupit zvukotěsné digestoře. Přesné rozměry pro dostupný prostor naleznete v popisu výrobků zvukotěsných digestoří společnosti SKVTechnik. Zkušenosti však ukázaly, že malé úpravy starých postranních kanálových dmychadel jsou vždy nutné.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.